تبلیغات
علم سرا - سفر رویایی به چین

سفر رویایی به چین


چین یک کشور بزرگ و با تمدن در شرق آسیا واقع شده است و دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی از دیوار چین گرفته تا شهر ممنوعه و معبدگاه‌های اسرار آمیز که هرکس را مجذوب خود می‌کند. در سال‌های اخیر چین با تصمیم گیری مناسب اقتصادی در تجارت جهانی به سرعت مدرنیزه شده است. چین مملو از جاذبه‌های گردشگری است که دیدن همه‌ی آن‌ها در یک سفر امکان پذیر نیست، اما دیدن مناطق توریستی می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای یک سفر رویایی به چین باشد.

شهر باستانی لیجیانگ

سفر جذاب به چین

شهر باستانی لیجیانگ هرساله گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می‌کند. تمدن این شهر بسیار کهن و قدیمی است و ۸۰۰ سال پیش امپراطوری بزرگی در این شهر حکمرانی می‌کرده است.  معماری به‌کار رفته در آن شما را شگفت زده خواهد کرد، همچنین اقامت‌گاه‌های سنتی اقلیت‌های ملی در شهر لیجیانگ دیده می‌شود که برای تحقیق و بررسی تاریخ معماری‌های بشر بسیار گران‌بهاست.

 

 

 

 

 

غارهای Mogao

سفر جذاب به چین

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری در چین غارهای Mogao می‌باشد که مسافران تور چین  حتماً از آن بازدید می‌کنند. در این غارها نماینده بوداییسم در جهان هستند و بسیاری از نقاشی‌ها و مجسمه‌های به‌کار رفته در آن به اوایل قرن چهارم بازمی‌گردد. به دلیل اینکه این غارها در کنار جاده ابریشم قرار دارند، آن‌ها به عنوان پل ارتباطی ادیان و فرهنگ شرق و غرب نیز تلقی می‌شود.

 

 

 

قصر تابستانی

سفر جذاب به چین

قصر تابستانی، قصری بزرگ و باشکوه است که در شمال پکن واقع شده است و زمانی منحل استراحت‌گاه پادشاهان چین بوده است. این قصر در سال ۱۷۵۰ ساخته شده اما بعد از حمله فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌ها از بین رفت اما بعد از گذشت چند توسط امپراطوری چین بازسازی شد. محوطه نیز مملو از عمارت‌های یک طبقه و چند طبقه است که با معماری اصیل چین ساخته شده‌اند.

 

 

 

شهر ممنوعه

سفر جذاب به چین

شهر ممنوعه در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است و بزرگ‌ترین مجموعه دست نخورده از نظر معماری در جهان به‌شمار می‌آید. دودمان‌های مینگ و چینگ برای بیش از ۵۰۰ سال در کاخ‌های آن سکونت داشتند و بر سرزمین چین حکم‌رانی می‌کردنند. رنگ‌های به‌کار رفته در آن عمدتاً زرد و قرمز هستند. زد نشانه امپراطوری است و قرمز نشانه شادی و خوشبختی می‌باشد. اگر قصد دارید با تور چین به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم این منطقه را از دست ندهید.

 

 

 

 

دیوار چین

سفر جذاب به چین

دیوار چین یکی از مشهورترین دستاوردهای نبوغ انسان است. ساخت این دیوار حدود ۱۸۰۰ سال طول کشده است که برای مقابله با دشمنان خارجی ساخته شده است و در ساخت آن از زندانی‌ها برای گذراندن زمان محکومیتشان استفاده می‌شده است. امروزه بسیاری از جشن‌ها و مراسم‌های چینی در این مکان برگذار می‌شود و چینی‌ها بعد از برقراری ارتباط با اروپایی‌ها متوجه ارزش این دیوار شدند و هرساله هزاران گردشگر از تمام نقاط دنیا از آن بازدید می‌کنند.